Adres: Jagienki 30, 91-001 Łódź

Adres: Jagienki 30, 91-001 Łódź

Telefon: (+48) 500 692 800

Wynajem samochodu na wakacje – dlaczego warto?

Wynajem samochodu na wakacje wiąże się z szeregiem zalet. Wskazujemy powody, dla których warto rozważyć tę formę podróży w nadchodzącym sezonie urlopowym. 

Większy komfort jazdy większym autem

Większe auto to lepsze bezpieczeństwo i wygoda

Wynajem samochodu na wakacje jest opcją preferowaną nie tylko przez rodziny, ale również pary. Przede wszystkim dysponowanie własnym pojazdem wiąże się z komfortem podróży. Co więcej, można samodzielnie układać plan wycieczki, bez rozważania opcji transportu publicznego. Dzięki temu można zobaczyć dużo więcej. 

Większe auto na wakacje to więcej miejsca na bagaże

Mając rodzinę, trudno pomieścić wszystkie bagaże w małym bagażniku samochodu osobowego. Wybór większego auta jest nie tylko praktyczny, ale również bardziej komfortowy. Lepiej podróżuje się mając do dyspozycji nieco więcej przestrzeni. Wybierając się na wakacyjny wypoczynek bardzo ważne jest bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. 

Jednak nawet osoby bez dzieci często decydują się na wynajem większego samochodu. Podczas wakacji uprawiamy wiele aktywności na świeżym powietrzu. Wybierając się na odpoczynek zazwyczaj zabieramy podstawowy sprzęt sportowy, w tym przykładowo rowery czy deskę do windsurfingu. Warto zatem wypożyczyć większy samochód i mieć pewność, że pomieści wszystkie wymagane rzeczy i akcesoria. 

Lepsza alternatywa dla komunikacji publicznej

Podróżowanie komunikacją publiczną w lecie nie należy do przyjemnych rzeczy. Starszym tramwajom lub autobusom towarzyszy tłum, pojazdy te pozbawione są zazwyczaj klimatyzacji. Ponadto autobus zabierze nas na najbliższy przystanek, a resztę drogi należy pokonać samodzielnie. Niejednokrotnie jest to sporym wyzwaniem, szczególnie z uwagi na słaby dostęp do komunikacji zbiorowej w niektórych wakacyjnych miejscowościach. Mając do dyspozycji samochód można stać się niezależnym od publicznego transportu. Sprawia to, że można samodzielnie planować wycieczki i wracać o dogodnej porze unikając zatłoczonych peronów i wagonów. 

Wynajem samochodów na wakacje pozwala na samodzielnie planowanie urlopu. Nie wszędzie sieć połączeń regionalnych czy w obrębie miasta pozwala na dotarcie do miejsca docelowego.  Osoby z samochodem zyskują również dodatkowy czas, gdyż nie muszą czekać na transport. 

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu

Wynajem auta na wakacje jest czynnością bardzo prostą. Aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, należy zwrócić uwagę na dane elementy, które mogą być zawarte w umowie: 

  • dodatkowe koszty,
  • opłaty za odbiór w innej lokalizacji niż docelowa,
  • kwestia kaucji,
  • ubezpieczenie (nie tylko OC i NNW, ale także AC i Assistance),
  • poziom paliwa (przy oddaniu stan paliwa powinien być taki sam),
  • ewentualne uszkodzenia, które zostają wskazane przez osobę odpowiedzialną za wynajem,
  • umowę najmu zawierającą najważniejsze informacje i obejmującą nazwę wypożyczalni, miejsce oraz datę wypożyczenia. 

Warunki wynajmu auta oraz jego cena na wakacje

Aby wynająć samochód, należy posiadać ważny dokument tożsamości oraz prawo jazdy. Konieczne jest również podpisanie umowy wynajmu z daną wypożyczalnią. Wszelkie formalności są bardzo ważne nie tylko z perspektywy osoby wypożyczającej, ale przede wszystkim z perspektywy osoby, która wypożycza.

Wypożyczenie samochodu na wakacje jest warte rozważenia głównie z uwagi na komfort podróży. To również okazja do realizacji własnego planu na urlop, bez pośpiechu i bycia zależnym od komunikacji zbiorowej. Własny pojazd wypożyczony nawet na krótszy okres, pozwala na zabranie ze sobą większego bagażu.